Szydłowiec

Japońskie kąpiele w Pokojach Ofuro SPA

Relaks w głębokim zanurzeniu

Pokoje Ofuro-SPA w Termach Zamkowych zostały zaprojektowane z myślą o komforcie, relaksie, odprężeniu Gości, ponieważ potrzeba odprężenia, relaksacji ciała i ducha jest obecna w naszym życiu odkąd pojawiły się w nim zmęczenie, stres, zachwianie równowagi psychofizycznej. Pokoje w Termach Zamkowych to zmysłowa przestrzeń pełna doznań dotykowych, zapachowych, estetycznych, wizualnych i słuchowych. Osiągnęliśmy to poprzez dbałość o każdy detal, odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych, od kamienia przez egzotyczne drewno, szkło, lustra, ceramikę, antyczne płaskorzeźby, wyjątkowe tkaniny, wyszukane obrazy, kolory i oświetlenie, całość uzupełnia Pokojowy Program Wellness.

Tylko u nas Goście mogą skorzystać z kąpieli w japońskim stylu!

Japończycy rozpoczynają rytualną kąpiel od obmycia ciała letnią woda, by późniejsze, powolne zanurzenie w aromatycznej wodzie z solami lub olejkami w głębokiej na 80cm wannie, w stosunkowo wysokiej temperaturze 38 - 42 oC, stało się oczyszczającym, ogromnie miłym przeżyciem. Osoby mające kłopoty z sercem powinny zanurzyć się w wodzie o dużo niższej temperaturze na przykład w 30 oC i dopiero będąc już w wannie stopniowo podnosić temperaturę wody, ponieważ gwałtowny wzrost temperatury mógłby być niekorzystny dla ich zdrowia.

Po kilkunastominutowym pobycie w wannie trzecim krokiem kąpieli ofuro jest spłukiwanie ciała na przemian zimną i ciepłą wodą, tak jak w kuracji Kneippa. Do tego kroku przygotowano deszczownię umieszczoną nad głową zażywającego kąpiel, z której niczym ulewny deszcz poleci woda.
Czwarty krok to nacieranie ciała delikatnymi balsamami i owinięcie go miękką bawełnianą yukatą znajdującą się w łazience.
Całość rytuału dopełni wypicie zdrowotnej herbatki z pokojowego barku SPA. Japończycy twierdzą, że
kąpiel ofuro oczyszcza nie tylko ciało, ale również i duszę.